logo

עורך דין פדופיליה

פדופיליה הינה הפרעה פסיכיאטרית מאובחנת של משיכה לילדים שטרם הגיעו לבגרות מינית. עצם הפדופיליה אינה עבירה, כמובן. אולם כאשר אדם הסובל מפדופיליה פוגע מינית בילדים, הפגיעה תיחשב לעבירת מין. להלן נכיר את עבירות הפדופיליה, את הספקות לגביהן ונבין מדוע חשוב כל כך להיות מיוצגים על ידי עורך דין פלילי מהשורה הראשונה בתיקים אלו.

 

מה זה פדופיליה

על פי מגדיר ה-DSM, הנחשב למגדיר החשוב ביותר בתחומי הפסיכיאטריה, פדופיליה הינה הפרעה פאראפילית, כלומר הפרעה נפשית הקשורה לנטייה מינית, המתאפיינת במשיכה לילדים שטרם הגיעו לבגרות מינית. פדופיליה לא נתונה לבחירה של האדם ולרוב אף אינה חולפת. לכן, מי שסובל מפדופיליה סובל ממנה שלא באשמתו וייאלץ להתמודד עם נטייה זו לאורך חייו.

 

פדופיליה בחוק העונשין

חוק העונשין אינו עוסק באופן ישיר בפדופיליה. למעשה, המונח פדופיליה כלל אינו מוזכר בחוק זה או בחוקים אחרים. עם זאת, החוק אוסר, כמובן, על ביצוע יחסי מין עם קטינים בהסכמתם או שלא בהסכמתם. המשמעות היא שכל מעשה פדופילי הינו אסור. נסקור את עבירות הפדופיליה השונות.

עבירת האונס

על פי חוק העונשין, כל יחסי מין עם קטין שלא מלאו לו 14 שנה ייחשבו לאונס. זאת, אף אם הקטין הסכים לקיום היחסים. מכיוון שכך, פדופיל שיקיים יחסי מין עם קטינים, ייחשב לאנס. בעניין זה חשוב לי להדגיש כי המעשים ייחשבו לאונס, אם ורק אם תוכח בעילה או יוכחו מעשי סדום.

בעילה מוגדרת בחוק כהחדרת איבר או חפץ לתוך איבר מינה של האישה. מעשי סדום מוגדרים כחדירה לפי הטבעת או כהכנסת איבר מין לתוך פיו של הנפגע. ללא הוכחת בעילה או מעשי סדום, המעשים לא ייחשבו לאונס.

 

אונס בנסיבות מחמירות

כאמור, כל יחסי מין עם קטין ייחשבו לאונס אף אם הייתה הסכמה. בכל זאת, ישנו הבדל מהותי בין יחסי מין בהסכמה עם קטין לבין יחסי מין בכפיה. כאשר יחסי המין נעשו בכפיה, העבירה תיחשב לאונס בנסיבות מחמירות. כפי שנראה בהמשך, העונש על אונס בנסיבות מחמירות, חמור יותר.

 

מעשה מגונה בקטין

ראינו כי רק יחסי מין שכללו בעילה או מעשה סדום ייחשבו לאונס. האם המשמעות היא שיחסי מין ללא חדירה הינם מותרים? כמובן שלא. יחסי מין שכאלו ייחשבו למעשה מגונה בקטין. למעשה, כל נגיעה מינית בקטין תיחשב למעשה מגונה.

החוק מתייחס בחומרה רבה למעשים מגונים בקטינים. מעשה מגונה בקטין שלא מלאו לו 14 שנה ייחשב תמיד למעשה מגונה בנסיבות מחמירות. אם המעשים בוצעו שלא בהסכמה, הם ייחשבו למעשים מגונים בנסיבות חמורות במיוחד. הענישה, בהתאם.

מעשה מגונה בפני קטין

לעיתים, עבירות פדופיליה מבוצעות ללא כל מגע בין הפדופיל לבין הקטין, למשל דרך הרשת. התפשטות בפני הקטין, דרישה מהקטין להתפשט, אוננות בפניו או דרישה כי הוא יאונן בפני הפדופיל, ייחשבו למעשה מגונה בפני קטין. העונש על עבירה זו עומד על 3 שנות מאסר לכל היותר.

 

הטרדה מינית

הצעות מיניות לקטין וכן מעשים מגונים שנעשו בקטין, ייחשבו להטרדה מינית פדופילית. העונש על הטרדה מינית עומד על שנתיים מאסר. מלבד זאת, המוטרד זכאי לתבוע עד 120 אלף שקלים מהמטריד, ללא הוכחת נזק. ניתן לתבוע סכום זה במסגרת ההליך הפלילי וכן בהליך אזרחי נפרד. מדובר בסנקציה משמעותית למדי המרתיעה פדופילים ומעניקה מזור מסוים גם לנפגעי ההטרדה ועבירות הפדופיליה.

 

פגיעה בפרטיות

פדופיליה יכולה לגרום גם לפגיעה בפרטיות הילדים המוטרדים. ישנם מקרים בהם הפדופיל בולש אחר הילדים, עוקב אחריהם ואף מצלם אותם. במקרים אלו, פרטיותם של הילדים נפגעה. עונש המאסר המירבי על פגיעה בפרטיות בזדון, עומד על 5 שנות מאסר. בנוסף, בית המשפט יוכל לחייב את הפדופיל בתשלום פיצוי על סך 50 אלף שקלים ללא הוכחת נזק.

 

החזקת חומרי תועבה

עבירה נוספת הרלוונטית במיוחד לפדופילים, היא החזקת או צריכת חומרי תועבה של קטינים, כלומר פורנוגרפיית ילדים. ישנם פדופילים המודעים לנטייה המינית שלהם ולבעיה שבנטייה זו. כמפלט, הם צורכים פורנוגרפיית ילדים מתוך מטרה שפורנוגרפיה זו תספק את צרכיהם והם לא יצטרכו "לחפש בחוץ" כדי למצוא פורקן לנטייה המינית שלהם.

ניתן היה לחשוב כי פתרון שכזה יהיה פתרון לגיטימי, שמכיר במצוקה של הפדופילים מחד ושומר על הציבור מאידך. אולם על פי החוק, גם החזקת וצריכת פורנוגרפיית ילדים נחשבת לעבירה פלילית. זאת, בראש ובראשונה, מכיוון שמדובר בתעשייה פוגענית המנצלת קטינים בצורה מחפירה. העונש על עבירה זו, עומד על שנת מאסר אחת לכל היותר.

כעת, לאחר שסקרנו את העבירות השונות, נצרף טבלה לסיכום עבירות הפדופיליה:

שם העבירה מעשה העבירה העונש
אונס בעילה או מעשה סדום של קטין שלא מלאו לו 14 שנה עד 16 שנות מאסר
אונס בנסיבות מחמירות בעילה או מעשה סדום בקטין שלא מלאו לו 16 שנה שלא בהסכמתו עד 20 שנות מאסר
מעשה מגונה בקטין נגיעות ומעשים מיניים שלא כוללים בעילה או מעשה סדום עד 7 שנות מאסר
מעשה מגונה בקטין בנסיבות מחמירות מעשים מיניים שלא כוללים בעילה או מעשה סדום שלא בהסכמת הקטין עד 10 שנות מאסר
מעשה מגונה בפני קטין מעשים מיניים ללא מגע, דוגמת התערטלות ברשת עד 3 שנות מאסר
הטרדה מינית הצעות מיניות לקטין עד שנתיים מאסר + פיצוי 120 אלף ₪ ללא הוכחת נזק
פגיעה בפרטיות בילוש אחר קטין, צילום שלו עד 5 שנות מאסר + פיצוי 50 אלף ₪ ללא הוכחת נזק
החזקת וצריכת תועבה החזקת פורנוגרפיית קטינים עד שנת מאסר

 

תפקידו של עורך דין פדופיליה

כדי להרשיע אדם בביצוע עבירה כלשהי, יש להוכיח את התקיימות היסודות העובדתיים והמשפטיים המקיימים את העבירה. הוכחת יסודות אלו אינה פשוטה אף פעם, ובמיוחד כאשר מדובר בעבירות מין שבוצעו בילדים. ילדים לא תמיד יודעים לתקשר בצורה נכונה ולהבהיר את שאירע להם ופעמים רבות אין עוד אף עד מלבדם לביצוע העבירות.

לכן, עורך דין הפדופיליה יצטרך להציג את העובדות ולהוכיח אותן כך שישרתו את טענת הלקוח אותו הוא מייצג. כאשר עורך הדין מייצג את נפגעי הפדופיליה, הוא גם יוכל לדרוש מבית המשפט לפסוק פיצויים לטובת הלקוח שלו על הפגיעה שחווה.

 

עורך דין אלעד שאול

מעורבים בתיקי פדופיליה? זקוקים לייעוץ וייצוג משפטי? פנו אליי לקבלת ייצוג משפטי מהשורה הראשונה שיבטיח את זכויותיכם וישיב את כבודכם תוך שמירה על דיסקרטיות מלאה.

 

בין אם הואשמת בעבירות מין או שחווית פגיעה מעבירה מינית – מומלץ לפנות מיד לעורך דין עבירות מין מנוסה.

פגיעה בפרטיות

שאלות ותשובות בנושא עורך דין פדופיליה
פדופיליה הינה נטייה מינית פאראפילית. נטיית המין כשלעצמה אינה נחשבת לעבירת מין. אולם ביצוע מעשים פדופילים בילדים ייחשבו בהחלט לעבירת מין.
צריכת והחזקת פורנוגרפיית קטינים נחשבת לעבירה פלילית לפי סעיף 214 לחוק העונשין. העונש על עבירה זו עומד על שנת מאסר אחת.
נפגעי עבירות פדופיליה זכאים בהחלט לפיצוי כספי. נפגעי העבירות יוכלו לקבל פיצוי של 258 אלף שקלים לכל היותר במסגרת ההליך הפלילי. כמו כן, ביכולתם לתבוע סכומים גבוהים יותר בהליכים אזרחיים נפרדים. בנוסף, נפגעי הטרדה מינית זכאים לפיצוי של 120 אלף שקלים לכל היותר ללא הוכחת נזק ונפגעי עבירות פרטיות זכאים לפיצוי של 50 אלף שקלים ללא הוכחת נזק.
העונש תלוי בעבירה הספציפית שנעברה. טווח העונשים נע בין שנת מאסר אחת על החזקת פורנוגרפיית קטינים לבין 20 שנות מאסר על אונס בנסיבות מחמירות.
מאמרים נוספים בנושאי עבירות מין
תלונת שווא על הטרדה מינית בעבודה

במהלך השנים האחרונות, חלה עלייה משמעותית במודעות לתופעת ההטרדה המינית במקומות עבודה. כתוצאה מכך, נשים רבות יותר מעזות לפנות ולהתלונן על התנהגויות פוגעניות שחוו. לצד

פיצויים הטרדה מינית בעבודה

הטרדה מינית בעבודה היא תופעה נפוצה בישראל, הפוגעת קשות באיכות חייהם ובבריאותם הנפשית של קורבנותיה. למרות קיומו של חוק למניעת הטרדה מינית, נשים וגברים רבים

מניעת הטרדה מינית במשפחה

הטרדה מינית במשפחה היא תופעה קשה וכואבת הפוגעת קשות בקורבנותיה. קורבנות אלו חווים סבל פיזי, נפשי ורגשי קשה, ולעתים קרובות מתקשים להתמודד עם הפגיעה בעצמם.

טריגרים

קורבנות טראומה, בין אם כתוצאה מאירועי אלימות, תקיפה מינית, תאונות דרכים או אסונות טבע, מתמודדים עם אתגרים רבים, הן ברמה האישית והן ברמה המשפטית. זיכרונותיהם

הבפיליה

הבפיליה היא הפרעה מינית קשה שיכולה להשפיע באופן משמעותי על חייו של אדם. אנשים עם הבפיליה עשויים להתמודד עם תחושות בושה, אשמה ובידוד. טיפול יעיל

פדופיליה

פדופיליה, הגדרתה כמשיכה מינית לילדים, מהווה תופעה חמורה בעלת השלכות הרסניות הן על הקורבנות והן על החברה כולה. מטרת המאמר היא לספק סקירה מקיפה ומעמיקה

Picture of עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול
עורך דין אלעד שאול שותף מייסד במשרד עורכי דין אלעד שאול ושות', ונחשב אחד מעורכי הדין הפליליים המובילים בישראל בתחומי עבירות מין ומשפט פלילי. בוגר LL.B במשפטים מהפקולטה למשפטים של האוניברסיטה העברית בירושלים. יוצא פרקליטות מחוז תל-אביב, במסגרת עבודתו בפרקליטות טיפל בתיקים רבים של עבירות מין, הגיש כתבי אישום נגד חשודים בעבירות מין וייצג את מדינת ישראל כתובע בבית המשפט נגד עברייני מין. כיום עורך דין אלעד שאול וצוות עורכי הדין במשרד, מייצגים חשודים ונאשמים בעבירות מין ואף מתלוננות, מתלוננים וקורבנות עבירה. עו"ד שאול הוא מחלוצי עורכי הדין בתחום הסייבר-פלילי בישראל ונחשב לאחד המומחים הבולטים בתחום, בדגש על עבירות מין ברשת האינטרנט, סחיטה מינית ברשת והטרדה מינית באינטרנט. לתיאום פגישה או לשיחה ראשונית, השאירו פרטים או חייגו.
עו"ד עבירות מין אלעד שאול ברשתות החברתיות
דילוג לתוכן